Polskie stoisko na targach DroneWeek – zapraszamy polskie firmy do udziału

opublikowano: paź 18, 2019, kategoria: PL

Organizowane przez Amsterdam RAI Exhibition and Convention Centre targi wystawiennicze DroneWeek to jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie.
W trakcie targów zostanie zorganizowane polskie stoisko informacyjne, na którym najświeższe nowinki technologiczne zaprezentują krajowe firmy.
We współpracy placówki; Zagranicznego Biura Handlowego w Amsterdamie; Instytutu Lotnictwa; Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii; Ministerstwa Infrastruktury oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbędzie się też seminarium poświęcone polskiej branży dronowej – jej dotychczasowym osiągnięciom, potencjale oraz perspektywom rozwoju. W roli ekspertów wystąpią na nim m.in. przedstawiciele Instytutu Lotnictwa oraz eksperci ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych i programu Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów Ministerstwa Infrastruktury.
 

Wydarzenie Amsterdam DroneWeek skierowane jest do globalnych graczy z różnych branż, w celu przedyskutowania wyzwań naszych czasów oraz identyfikacji możliwości tworzenia wspólnej przyszłości wokół bezzałogowych statków powietrznych (BSP), a także wymiany wiedzy i doświadczeń nt. aktualnych rozwiązań lotniczych, potencjalnych innowacji i istotnych przepisów regulujących działalność branży. W trakcie DroneWeek światowi eksperci, przedstawiciele firm, producenci z małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji i startupów spotkają się w celu nawiązania kontaktów i współpracy. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze technologie i aplikacje, które mają być pomocne w dalszym odblokowaniu olbrzymiego potencjału branży dronowej. Podczas targów organizatorzy zapowiedzieli organizacje ponad 50 tzw. sesji back-to-back poświęconych takim zagadnieniom jak Urban Air Mobility; Mobility As A Service; „zasady i przepisy prawne dot. BSP”, a także infrastrukturze cyfrowej oraz najnowszym rozwiązaniom technologicznym w branży. W DroneWeek swój udział zapowiedziały m.in. Airbus, Boeing, HikVision, IDS oraz Delft Dynamics. Targom towarzyszyć będą konferencje wysokiego szczebla z udziałem światowych ekspertów branżowych i przedstawicieli organów regulacyjnych, których zadaniem będzie omówienie perspektyw rozwoju europejskiego rynku dronów.
 
Biorące udział w DroneWeek firmy będą miały znakomitą okazję zarówno do podzielenia się swoimi doświadczeniami, jak i zapoznania się z najnowszymi trendami, rozwiązanymi i nowinkami technologicznymi w branży, której potencjał oceniany jest w skali globalnej na ponad 130 mld USD. W Polsce w sektorze tym działa ponad 200 firm, a wartość polskiego rynku dronów przekracza 210 mln PLN (ponad 20% rokroczny wzrost). Według zgodnej opinii ekspertów jest to jedna z najbardziej perspektywicznych branż w Polsce. Podkreślają oni, że już mamy do czynienia z trendem poszukiwania coraz to nowych zastosowań dronów w niemal wszystkich sektorach. Warto wiedzieć, że w Polsce, od 2013 r. obowiązują już regulacje prawne w zakresie komercyjnych lotów dronami.
 
Firmy zainteresowane udziałem w DroneWeek Amsterdam proszone są o rejestrowanie się pod poniższym adresem: https://www.amsterdamdroneweek.com/attend
W przypadku zainteresowania udziałem w polskim stoisku prosimy dodatkowo poinformować o tym Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego w Amsterdamie, najpóźniej do 30 października br., pod adresem: bartlomiej.danek@paih.gov.pl
Strona wydarzenia: https://www.amsterdamdroneweek.com/
Konto na twitter: Amsterdam Drone Week (@Amsterdamdrone) | Twitter
Konto na Facebook: https://www.facebook.com/AmsterdamDroneWeek/