Wiko Klebetechnik w KSSE w Częstochowie

opublikowano: cze 8, 2016, kategoria: Strefa inwestora

Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o. zajmująca się produkcją klejów specjalistycznych sfinalizowała swoją inwestycję w formie nowego zakładu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie na tzw. Skorkach.

Wiko Klebetechnik sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie jest częścią wywodzącej się z Niemiec, międzynarodowej grupy Gluetec Industrieklebstoffe GmbH & Co. KG, która zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej, m.in. klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych (np. do klejenia karoserii samochodowych), a na polskim rynku funkcjonuje od 2005 roku. Dotychczas zatrudniała 9 osób i działała w wynajmowanej siedzibie w okolicach ul. Bór. W maju 2015 roku uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Częstochowie, gdzie prace budowlane trwały od początku września 2015 r. Produkcja prowadzona jest już w nowym zakładzie, w który firma zainwestowała w nowy zakład 10 mln zł i stworzy kilkanaście nowych miejsc pracy.

Inwestycja ta jest pierwszym zrealizowanym już przedsięwzięciem na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obszarze Skorki. Jednocześnie trwa budowa kilku zakładów na terenach strefy katowickiej w okolicach ul. Kusięckiej, a inwestycja X-Komu prowadzona jest na częstochowskich gruntach strefy mieleckiej.
 

Źródło: Dziennik Zachodni, 7 czerwca 2016