Johnson Matthey Battery Systems rozwinie centrum badawcze w Gliwicach i zatrudni nowych pracowników

opublikowano: wrz 27, 2016, kategoria: Strefa inwestora

W październiku firma przeniesie swoją działalność z terenów ŚCL na tereny Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie gliwickiej.

 

Firma Johnson Matthey Battery Systems należąca do grupy Johnson Matthey i specjalizuje się w produkcji akumulatorów litowo-jonowych, w tworzeniu rozwiązań zasilania dla elektrycznych skuterów i rowerów, elektronarzędzi, narzędzi medycznych oraz pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

W związku z wzrostem popytu na powstające tutaj akumulatory oraz rozwojem produkcji i działu badań, z dotychczasowej lokalizacji na terenie Śląskiego Centrum Logistyki firma przeniesie swoją działalność 11 października br. do nowych budynków na terenie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zmieniona lokalizacja stworzy szerokie możliwości rozwoju i zostanie jeszcze w przyszłości rozbudowana.

W nowej fabryce znajdzie się laboratorium prototypowo-testowe. Prowadzi ono badania na potrzeby sektora elektronarzędzi oraz rowerów i skuterów elektrycznych, skoncentrowane wokół systemów sterujących bateriami oraz rozwijające strukturę mechaniczną produktów. Gliwickie centrum zatrudni na początku 15 pracowników, z czasem planowane jest przyjęcie do pracy kolejnych inżynierów.

Ogółem na świecie Johnson Matthey zatrudnia w centrach badawczo rozwojowych ok. 1,6 tys. osób, przeznaczając na badania i rozwój ok. 6 proc. rocznych przychodów.

 

Źródło: pulshr.pl, 26.09.2016