Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw 18 - 20 października 2017r.

opublikowano: wrz 18, 2017, kategoria: PL

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do udziału w VII edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W dniach 18-20 października br. przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu spotkają się w stolicy Śląska podczas największego w Europie wydarzenia poświęconego firmom sektora MŚP. Trzydniowy cykl debat, spotkań, warsztatów i wydarzeń towarzyszących jak co roku przyciąga do Katowic tysiące gości z całej Polski, Europy i z dalszych zakątków świata.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a wszystko, co należy zrobić, aby zagwarantować sobie miejsce, to kliknąć w TEN LINK i wypełnić formularz, zaznaczając sesje i warsztaty, w których chce się uczestniczyć.

Stałe motto wydarzenia to Nauka – Biznes – Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI.

Tegoroczna edycja Kongresu będzie prowadzona pod hasłem przewodnim „Uwolnić biznes!”, które stanowi wielopłaszczyznowy postulat przedsiębiorców, wyrażający gotowość do zmiany prawa, postaw przedsiębiorczości, otwarcia się na nowe technologie oraz ekspansję zagraniczną.

Sesje panelowe i warsztaty obejmą 10 bloków tematycznych. Przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy rozmawiać będą m.in. o innowacyjności w zarządzaniu, prawie i podatkach, rynku pracy i edukacji czy finansowaniu MŚP. W ramach Kongresu odbędzie się także Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego z udziałem Rady KIG, Posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Posiedzenie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych.

Ważnym punktem programu są spotkania dotyczące współpracy międzynarodowej. W tym roku uczestnicy i zaproszeni goście będą rozmawiać m.in. o roli Polski w budowaniu Nowego Jedwabnego Szlaku, a także o tym, jak europejskie MŚP będą mogły wykorzystać ten projekt.

Strona główna wydarzenia http://ekmsp.eu/pl/strona-glowna/