Firmy z województwa śląskiego wśród "Tych, które zmieniają polski przemysł"

opublikowano: sty 26, 2018, kategoria: PL

Tegoroczna uroczystość przyznania tych prestiżowych tytułów odbyła się 25 stycznia br. w Warszawie. Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od 18 lat przez Grupę PTWP, wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Ideą projektu jest wskazywanie osób, firm, instytucji lub wydarzeń, które w istotny sposób wpływają na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i całej gospodarce.
W poprzednich edycjach tytuł ten otrzymywali przedstawiciele biznesu, instytucji publicznych i przedsiębiorstw, którzy w danym roku wywarli szczególny wpływ na przeobrażenia polskiej gospodarki, wskazywali drogi jej wzrostu, byli impulsem  i zachętą do działania dla innych.
Wśród tegorocznych laureatów są:

TDJ i Grupa Famur

TDJ SA to inwestor strategiczny o rodzinnym rodowodzie, wyspecjalizowany w akwizycji spółek przemysłowych, aktywny w sektorze nieruchomości i w branży nowoczesnych technologii. Grupa realizuje też ekspansję zagraniczną i projekt konsolidacji krajowej branży okołogórniczej.

Grupa Tauron

Ewolucja Południowego Koncernu Energetycznego i Grupy Tauron to udany przykład konsolidacji firm polskiego sektora energetycznego. W strategii i codziennej praktyce energetycznego potentata odbijają się trendy kształtujące przyszłość polskiej energetyki.

Źródło: http://finanse.wnp.pl, 25.01.2018r