Nowa zagraniczna inwestycja w regionie w dziedzinie elektromobilności szacowana na ok. 1 mld złotych

opublikowano: cze 13, 2019, kategoria: PL

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż działek o łącznej powierzchni ok. 28 ha zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej na terenie Tucznawy. Nabywcą terenu została koreańska firma SK Innovation, która jest jednym ze światowych liderów branży energetyczno-chemicznej.    

W ramach inwestycji planowana jest budowa nowoczesnego zakładu, w którym produkowane będą separatory baterii litowo–jonowych będące kluczowym elementem samochodów elektrycznych. Dzięki tej inwestycji Polska stanie się pierwszym krajem w Europie, w którym produkowane będą tego rodzaju urządzenia. Co więcej, w zakładzie w Dąbrowie Górniczej zostaną zastosowane najnowocześniejsze urządzenia oraz technologie koreańskiej firmy, po raz pierwszy w ramach tej właśnie inwestycji. Należy podkreślić, że produkty firmy SK Innovation posiadają najwyższą światową jakość i parametry oraz są uznawane za najlepsze na świecie w swojej dziedzinie.

Inwestycja firmy SK Innovation jest wyceniana na kwotę ponad 1 miliarda złotych. Firma planuje zatrudnić co najmniej 300 pracowników do końca 2021 roku. W procesie pozyskania Inwestora swój udział miało Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Źródło: opracowanie własne oraz na podstawie:

https://www.facebook.com/KatowickaSSE/

https://www.greencarcongress.com/2019/04/20190401-sk.html