Bilans Polskiej Strefy Inwestycji po niespełna roku funkcjonowania.

opublikowano: sie 14, 2019, kategoria: PL

Po niespełna pierwszym roku funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), która zastąpiła wcześniejszy model oparty na terenach należących do specjalnych stref ekonomicznych, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ogłosiło pozytywny bilans jej funkcjonowania.

Inwestycje w ramach PSI zostały zadeklarowane na kwotę 13,6 mld zł. Najliczniejszą grupą objętą wsparciem w ramach nowych przepisów są małe i średnie przedsiębiorstwa (52 % wszystkich firm). Jednocześnie 91% z nich to przedsiębiorstwa z polskim kapitałem.    

Bardzo dobre wyniki po I półroczu 2019 ma Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która jest jedną z instytucji zarządzających w ramach przepisów o wspieraniu nowych inwestycji.Spółka zanotowała rekordowe zainteresowanie wśród polskich firm, które planują zainwestować łącznie ponad 310 mln zł. Polskie firmy zrealizują aż 70 proc. projektów pozyskanych przez KSSE w ciągu pierwszych 6 miesięcy br., czyli aż 30 proc. więcej niż w poprzednich latach.

 

Żródło:

-https://www.gov.pl/web/przedsiebiorczosc-technologia/stabilny-wzrost-inwestycji-w-polsce-pozytywny-bilans-polskiej-strefy-inwestycji

-na podstawie danych przekazanych przez Katowicką Specjalna Strefę Ekonomiczną.