Inwestycje Automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza

opublikowano: gru 3, 2014, kategoria: Strefa inwestora

6 listopada br. w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się konferencja „Dąbrowa Górnicza – kierunek inwestycje. Inwestycje Automotive – kierunek Dąbrowa Górnicza.” W trakcie konferencji uroczyście podpisano umowę o współpracę między Klastrem Silesia Automotive a jednostkami naukowymi, uczelniami wyższymi i podmiotami prowadzącymi prace badawczo-rozwojowe na rzecz przedsiębiorstw w motoryzacji.

Podczas konferencji dyskutowano o możliwościach Polski na globalnym rynku automotive, potrzebie zwiększenia przewagi konkurencyjnej na rynku poprzez inwestycje w innowacje i szkolenie wykwalifikowanych pracowników oraz o perspektywach dla rozwoju branży motoryzacyjnej.

Stefan Moisa, członek zarządu w General Motors Manufacturing Poland przekonywał, iż Polska jest dobrym krajem do lokowania produkcji. Uczestnicy konferencji przekonywali również, że kryzys na Ukrainie stwarza szanse wejścia polskich firm na tamtejszy rynek w miejsce rosyjskich firm.

W dniu konferencji nastąpiło oficjalne otwarcie terenu inwestycyjnego Tucznawa, który jest kluczową pozycją w ofercie inwestycyjnej Dąbrowy Górniczej i może pomóc ściągnąć do miasta kolejnych inwestorów z sektora automotive.

Źródło: http://www.dabrowa-gornicza.pl/