Nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii

opublikowano: mar 9, 2015, kategoria: Strefa inwestora

Ministerstwo Gospodarki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego organizują spotkanie informacyjne dotyczące nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), której celem jest rozwój wykorzystania OZE w Polsce. Spotkanie odbędzie się dnia 30 marca 2015 r. (poniedziałek) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, ul. Dąbrowskiego 23, (Sala Kolumnowa), w godz. 11.00-14.00.

Ustawa zawiera rozwiązania, które zapewnią zrównoważony rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce, poprzez ułatwienie możliwości konkurencji i dostępu do rynku dla różnych instalacji. Przyczyni się również do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego kraju i zdynamizuje rozwój gospodarczy Polski lokalnej.

Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki przedstawi kluczowe aspekty ustawy o OZE, jak również weźmie udział w debacie skierowanej do samorządowców, przedsiębiorców i osób zainteresowanych tematem, a poświęconej problematyce wdrażania zapisów ustawy w życie.